AİLE VE ÇOCUK

Kapalı Çocuk Oyun Alanı

İklimsel yapı itibariyle kış mevsiminde oyun için belli alanlarla sınırlı kalan çocuklarımız için 12 ay hizmet verecek Kapalı Çocuk Oyun Alanı yapmayı planlıyoruz. Çocuklarımızın bedensel gelişimine katkı sağlayacak oyun alanımız aileler için de farklı bir sosyal mekan olacak.

Çocuk Film Festivali

Çocuklarımızın izlediği filmlerde toplumsal birlik beraberlik, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizin yer alması konusuna ulusal anlamda dikkat çekmek için Çocuk Filmleri Festivali düzenlemeyi planlıyoruz. Bu konuda film yapımcılarının dikkatini çekecek ve hassasiyet oluşmasını sağlayacağız.

Çocuk Meclisi

Çocuklarımızın yönetime katılmaları ve çocuk gözünden şehrimize bakabilmek için Çocuk Meclisi oluşturacağız. Çocuk Meclisi’nden çıkacak kararları üst yönetim toplantılarımızın gündemlerine alacağız.

Kadın Meclisi

Sadece kadın hemşehrilerimizden oluşacak Kadın Meclisi’ni aktif hale getireceğiz ve kadınlarımızı ortak akıl ile yönetim stratejimizim içinde dahil edeceğiz.

Ekranla Oynama, Akranla Oyna

Çocuklarımızın cep telefonu ve oyun konsollarına bağımlı hale gelmemesi için geçmişten gelen oyunlarımızı çocuklarımıza hatırlatacağız. Çocuklarımızın bu oyunları oynayarak takım ruhunun ve mahalle arkadaşlığı kavramının gelişmesini amaçlıyoruz.

Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele

Aile fertlerinin birlikteyken sohbet etmesi, kitap okuması, medya okur yazarlığına yönelmesi için teknoloji bağımlığı ile mücadele edeceğiz. Bu konuda uyarıcı tanıtım filmleri ve etkinlikler yapacağız.

Şehir Geneli Deneme Sınavı

Ortaöğretim, Lise ve Üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilerimize yılın belli dönemleri ücretsiz il geneli deneme sınavları düzenleyeceğiz. Öğrencilerimizin ve okulların sınava hazırlanırken il genel durumumuzu görecek ve rehber öğretmenlere de bir kaynak altyapısı oluşturacağız. Bu konuyu İl Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte çalışıyoruz.

Eğitici Çocuk Şarkıları Albümü

Okul öncesi başta olmak üzere tüm çocuklarımız için müzik eğitimi ve müzikle eğitim oldukça önemli. Çocuklarımızın küçük yaşta dinledikleri müziklerin içeriğinden olumsuz olarak etkilenmemeleri içi önlem alacağız. Müziğimiz ve sözleri kendi kültürümüzü yansıtacak.

Çocuk Şenliği

Çocuklarımızın eğlenerek öğrendikleri etkinlikler düzenleyeceğiz. Her yıl düzenlenen çocuk şenliğimizi festival kalitesine yükselteceğiz. İçeriği hem eğitici hem öğretici hem de eğlendirici olacak.

Aile ve Çocuk Projelerini Sosyal Medyada Paylaş:

Yeni Konya Vizyonu