GENÇLİK VE EĞİTİM

Atabey Gençlik Projesi

Selçuklu Devleti’nde Şehzadelerin eğitimiyle ilgilenen vezirlere Atabey denirdi. Buradan yola çıkarak gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması için Atabey Gençlik Projemizi hayata geçireceğiz. Proje kapsamında gençlerimizin ve çocuklarımızın ruhen ve bedenen gelişmesine katkı sağlayacağız.

Engelsiz KOMEK

Komek Meslek Edindirme Kurslarımızdan dezavantajlı kardeşlerimizin de yararlanması için KOMEK kurslarımızı engelsiz hale getireceğiz. Engellilerimizin kurslarımızdan yararlanmasını sağlayacağız ve istek dahilinde onlara özel kurslar açacağız.

ASEM Yaygınlaştırılması

Aile Sağlığı ve Eğitim Merkezlerimizi tüm ilçelerimizde yaygınlaştıracağız. Hanım kardeşlerimizin bu merkezlerden yararlanmasını sağlayarak hem sağlıklı yaşamalarını hem sosyal hayata kazandırılmalarını amaçlıyoruz.

KOMEK Akademi

Meslek Edindirme Kurslarımızda belli bir bölümü bitiren ve daha fazla eğitim almak isteyen hemşerilerimiz için daha üst eğitim sınıfları açacağız. Birden fazla bölümlerle KOMEK’leri akademi haline getireceğiz.

Uzaktan Eğitim

Meslek Edindirme Kursları başta olmak üzere kişisel gelişim ve kültürel eğitimlerimizi uzaktan eğitim modülü ile geliştireceğiz ve daha geniş kitlelere ulaştıracağız. Eğitimde zaman ve mekan sorununu ortadan kaldıracağız.

Çalışan Gençlik

Sanayi şehri olan Konya’mızda sanayilerde zanaat öğrenen, çıraklık ve kalfalık yapan gençlerimize yönelik sosyal ve sportif etkinlikler düzenleyeceğiz. Yeni sanayi sitesi imar planlarında sosyal alanlar ayıracağız.

Bilgehane

Çocuklarımız için eğitim ve dinlenme ve ders çalışma mekanı haline gelen Bilgehane sayımızı artıracağız. Bilgehaneler aynı zamanda etüd merkezleri haline gelecek.

Medeniyet Okulu Yaygınlaştırma

Değerler Eğitimi Merkezimiz haline gelen Medeniyet Okulumuzu tüm ilçelerde yaygınlaştıracağız. İlçe belediyelerimiz ve Milli Eğitim ile birlikte içeriğini zenginleştireceğiz ve fonksiyonellik kazandıracağız.

Medeniyet Akademi

Medeniyet Okulumuzda öğrencilerimizin seçtikleri branşlarda Akademik eğitim almasını sağlayacağız. Çocuklarımızı derslerin dışında fiziksel becerilerine göre belli bir alanda eğiteceğiz ve geleceğe hazırlayacağız.

Gençlik Kampları

Çocuk ve Gençlerimizin yaz tatilini daha verimli geçirmeleri ve tatilde ders dışı eğitim almalarını amaçlıyoruz. Açacağımız kamplarda ilk etapta 10.000 öğrencimizi misafir etmeyi planlıyoruz. Kamplarda öncelikli hedefimiz, birlikte yaşama, saygı, yardımlaşma ve değerler eğitiminde öğrencilerimizin yararlanması olacak.

Kariyer Merkezi

Şehrimizde iş arayan ve iş gücü arayanların ortak noktası haline getireceğimiz Kariyer Merkezi’miz KOMEK’lerle entegre olacak. Kariyer Merkezi istihdam açığına göre gençlerimizi yönlendirecek.

Çanakkale Kültür Organizasyonu

İlçe Belediyelerimizle birlikte lise öğrencilerimizi uçakla günübirlik Çanakkale’ye götürüp getirmeyi hedefliyoruz. Konya’da eğitim gören gençlerimiz Ecdad’ın kahramanlığını yerinde görecek.

Halk Oyunları Ligi

Geleneksel sanatlarımızdan olan Halk Oyunları’nın yaşatılması ve kültürel dejenerasyonun engellenmesi amacıyla okullarımızda Halk Oyunları Ligi düzenlemeyi hedefliyoruz. Çocuklarımız bu etkinlikler ile sosyal hayata daha fazla katılacak.

Gençlik Merkezleri

Gençlerimizin ders çalışma kitap okuma ve sosyal hayata kazandırılması için 24 ilçede gençlik merkezi açmayı planlıyoruz.

Gençlik ve Eğitim Projelerini Sosyal Medyada Paylaş:

Yeni Konya Vizyonu