KOSKİ ALTYAPI

Altyapı Haritası

Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük ili olan Konya’mızın 31 ilçesinde altyapı haritamızı çıkaracağız. Hangi yolların daha fazla kullanıldığı hangi alanlarda deformenin yaşandığı ve öncelikli altyapı yatırım ihtiyaçlarının karşılanması için Altyapı Haritası çıkaracağız. Tüm altyapı çalışmalarımızı ilçe belediye başkanlarımız, muhtarlarımız ve hemşerilerimizle istişare ederek en yüksek faydayı amaçlayacağız.

Grup Yolları Yapımı

Sorumluluk alanımızda olan grup yollarının yapımını plan dahilinde yapacağız. Yol bakım ve onarım ekiplerimizin yine sorumluluğumuzda olan alanlarda daha hızlı hizmet üretmesini sağlayacağız.

Su Kayıp Kaçak Oranı

Şu anda eski şebeke başta olmak üzere farklı nedenlerle %50 civarında olan kayıp-kaçak oranını %25’e düşüreceğiz. Yer altı su kaçaklarını önleyeceğiz ve yer altı su dağıtım şebekelerimizde ekonomik ömrünü dolduran bağlantı noktalarını yenileceğiz.

Tatlı Su Çeşmeleri

Yer altı su kaynakları ve su havzalarımızın durumuna göre 2023 yılına kadar tatlı su çeşmesi sayımızı 1.000’e ulaştıracağız.

Su Depolama Tesisleri

Kesintisiz su içim büyük önem arzeden su depolama tesislerimizin sayısınına ilave olarak 2023 yılına kadar 30 tesis daha yapacağız. Mevcut tesislerimizi modernize ederek daha su kalitemizi artıracağız.

Sondaj Kuyusu

Önümüzdeki 3 yıl içinde 275 sondaj su kuyusu açarak şehrimizin uzun vadeli su ihtiyacını gidereceğiz. Bu alanda yapılacak tüm yatırımlarda doğal yer altı su seviyesine dikkat edeceğiz.

Arıtma Su Kullanımı

İleri arıtılmış suyun tarımda kullanılmasını sağlayacağız. Her yıl 80 milyon metreküp suyu kapalı sistem ile tarımsal alanlara aktaracağız.

Yağmur Suyu Sistemi

Konya Kanalizasyon master planı çerçevesinde yağmur suyu taşkın sorununu çözeceğiz. Öncelikli olarak tespit edilen riskli bölgelerde birinci etap çalışmasına başlayacağız.

Koski Altyapı Projelerini Sosyal Medyada Paylaş:

Yeni Konya Vizyonu