SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER

Sosyal Doku Haritası

Şehrimizin sosyal doku haritasını çıkararak hem sosyal hizmetler alanında yapacağımız çalışmalara hem de diğer kurumların çalışmalarına alt yapı oluşturacağız. Bu alanda devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptıkları çalışmalardan en yüksek oranda yarar sağlamayı amaçlıyoruz.

Engelsiz Mekanlar

Tüm fiziksel yapı alanlarımızı engelli kardeşlerimizin rahatlıkla ulaşabilecekleri halde inşa edeceğiz.

Yaşlı Yaşam Destek Merkezi

Kamil hemşerilerimizin hayatlarını daha rahat idame ettirebilmeleri amacıyla kuracağımız Yaşlı Yaşam Destek Merkezimiz belli bir yaşın üstünde ve yardıma muhtaç konumda olan büyüklerimize hizmet verecek.

Sosyal Kart

Merkezde büyük bir başarı ile sürdürdüğümüz Sosyal Kart uygulamamızı 31 ilçemize yaygınlaştıracağız. Verilecek kartlar ile günlük alışverişlerini yapacak hemşerilerimizin sürekli ulaşabilecekleri alışveriş merkezleri tercih edilecek.

Engelsiz Durak Uygulaması

Toplu ulaşım araçlarımız ve duraklarımızın tamamı engelli kardeşlerimizin kullanımına uygun hale getirilecek. Ayrıca görme engelli hemşerilerimiz binecekleri otobüsleri daha rahat fark etmeleri ve şoförle irtibata geçebilecekleri sistem üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Glutensiz Ürünlere Ulaşım

Çölyak ile mücadele eden hemşerilerimiz için Glutensiz ürünlerin olacağı Çölyak Kafe’yi hizmete açacağız. Yine bu süreçte yer alan hemşerilerimize özel unlu mamuller üretimini teşvik etmeyi hedefliyoruz.

Engelli İstihdamı - Meslek Edinme

Engelli hemşerilerimizin Kariyer Merkezimizden daha fazla yararlanması için özel hassasiyet göstereceğiz. KOMEK bünyesinde engelli kardeşlerimizin meslek edinmelerini ve aile bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyoruz.

Şehir Hastanesi

İnşaatı devam eden Konya Şehir Hastanemizin hizmete açılışına kadar yerel yönetim olarak üstümüze düşeni yerine getireceğiz. Öncelikle bu hastanemize toplu ulaşımla kolay erişebilmeyi sağlayacağız.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Projelerini Sosyal Medyada Paylaş:

Yeni Konya Vizyonu