SPOR

Atletizm Pisti

Yeni Stadyum çevresinde yapımına devam ettiğimiz Atletizm Pisti inşaatımızı bu dönem bitirip sporcularımızın hizmetine sunacağız. Bu tesislerde önemli şampiyonların yetişeceğine inanıyorum.

Amatör Spor ve Sporcuya Destek

Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine destek olacağız. Özellikle tesis ve malzeme desteği ile gençlerimizin spor yapmasına katkı sağlayacağız.

Mahalle ve Kurumlar Arası Spor Karşılaşmaları

Spor, toplumsal birlik ve beraberliğin artırılmasında önemli bir enstrümandır. Futbol başta olmak üzere istenilen branşlarda mahalle ve kurumsal spor ligleri oluşturacağız. Yapılacak turnuvalarda kazanan Konya kardeşliği olacaktır.

Spor Altyapı Projeleri

Şehrimize ihtiyaç duyulan ve fizibilitesi tamamlanan 28 ilçemize spor tesisi yapacağız. Bu tesislerimiz tamamlandığında şehrimizin spor altyapısı güçlenecek ve spor yapan sayısı da artacaktır.

Spor Organizasyonları ve Spor Turizmi

Uluslararası ve ulusal spor müsabakalarının Konya’mızda yapılması için gayret göstereceğiz. Şehrimizin spor turizminden aldığı payı artıracağız. Yerel sporcularımızın da bu müsabakalarda yarışarak deneyim kazanmasını sağlayacağız.

Bisiklet Festivali

Konya’mızın bisiklet şehri olarak anılmasını sağlamak için belli dönemlerde Bisiklet Festivali yapmayı amaçlıyoruz. Şehri yılın birkaç günü motorlu taşıtlardan arındırıp bisiklet kullanımını yaygınlaştırıp tüm hemşehrilerimizin spor yapmalarını amaçlıyoruz.

Spor Okulu, Spor Akademisi ve Yetenek Merkezi

İlçe Belediyelerimizle birlikte Spor Okulu ve Spor Akademisi kurmayı amaçlıyoruz. Tüm ilçelerimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir branşta spor yapmalarını ve başarılı olanların Spor Akademisine alınarak Milli Takımlarda şehrimizi ve ülkemizi temsil etmelerini sağlayacağız.

Çocuklarımızın fiziksel yapılarına göre hangi branşta başarılı olacaklarını ve hangi spor dallarına yatkın olduklarını tespit edecek Sporcu Yetenek Merkezi’ni kuracağız. Milli Eğitim, Aileler ve Spor Yöneticileri ile ortak karar vereceğimiz bu yatırımlar şehrimizi sportif alanda başarıya taşıyacaktır.

Atiker Konyaspor’a Destek

Şehrimizin gururu ve spor markası olan Atiker Konyaspor’umuza verdiğimiz desteği sürdüreceğiz. Hukuksal sınırlar çerçevesinde verdiğimiz destek ile Konyasporumuz elde ettiği başarıyı artıracaktır. Konya Büyükşehir Stadyumunda Konyasporumuza ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın Konyasporlu olması ve Konyaspor ruhunu yaşaması için çalışacağız.

Spor Projelerini Sosyal Medyada Paylaş:

Yeni Konya Vizyonu